Løbskalender

Indtil videre ser vores løbskalender således ud:
  • D. 25-27. januar – Træning i South Garda
  • D. 4-6. februar – Motortest i South Garda med Ricky Flynn Motorsport
  • D. 15-17. februar – Winter Cup South Garda
    • KZ2: Lasse Karlshøj, Frederik Kikkenborg
  • D. 6. april – Klubløb Grindsted
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • Dasu KZ: Mads Lund, Rasmus Haugaard, Daniel Jensen, Claus Jakobsen, Michael Bundgaard, Lasse Karlshøj
  • D. 12-14. april – DKM 1. afdeling South Garda
    • KZ2: Lasse Karlshøj
  • D. 27-28. april – Dansk Super Kart 1. afdeling Grindsted
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • OKJ: Victor Wolfsohn
    • KZ2: Mads Lund, Frederik Kikkenborg, Rasmus Haugaard, Daniel Jensen, Claus Jakobsen, Michael Bundgaard
  • D. 4. maj – Jydecup 1. afdeling Als
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • Dasu Senior: Patrick Seest, Thomas Jensen, Michael Kristensen, Isac Skov, Albert Brems, Anders Rasmussen
  • D. 10-12. maj – DKM 2. afdeling Wackersdorf
    • KZ2: Lasse Karlshøj
  • D. 18. maj – Jydecup 2. afdeling Grindsted
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • Dasu Senior: Patrick Seest, Thomas Jensen, Michael Kristensen, Isac Skov, Albert Brems, Anders Rasmussen
  • D. 25-26. maj – Dansk Super Kart 2. afdeling Vojens
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • OKJ: Victor Wolfsohn
    • KZ2: Mads Lund, Frederik Kikkenborg, Rasmus Haugaard, Daniel Jensen, Michael Bundgaard
  • D. 22-23. juni – Dansk Super Kart 3. afdeling Rødby
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • OKJ: Victor Wolfsohn
    • KZ2: Mads Lund, Frederik Kikkenborg, Rasmus Haugaard, Daniel Jensen, Michael Bundgaard
  • D. 12-14. juli – DKM 3. afdeling Kerpen
    • KZ2: Lasse Karlshøj
  • D. 29. juli – Klassisk løb/Klubløb Grindsted
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
  • D. 2-4. august – DKM 4. afdeling Genk
    • KZ2: Lasse Karlshøj
  • D. 24-25. august – DM/DIF Roskilde
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • OKJ: Victor Wolfsohn
    • OK: Tobias Andersen
    • KZ2: Nicolai Pedersen, Frederik Kikkenborg, Rasmus Haugaard, Daniel Jensen, Michael Bundgaard
  • D. 7. september – Jydecup 3. afdeling Søndersø
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • Dasu Senior: Patrick Seest, Thomas Jensen, Michael Kristensen, Isac Skov, Albert Brems, Anders Rasmussen
  • D. 21-22 september – Dansk Super Kart 4. afdeling Thy
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • OKJ: Victor Wolfsohn
    • KZ2: Mads Lund, Frederik Kikkenborg, Rasmus Haugaard, Daniel Jensen, Michael Bundgaard
  • D. 4-6. oktober – DKM 5. afdeling Ampfing
    • KZ2: Lasse Karlshøj
  • D. 12. oktober – Klubløb Grindsted
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj
    • Dasu Senior: Patrick Seest, Thomas Jensen, Michael Kristensen, Isac Skov, Albert Brems, Anders Rasmussen
  • D. 26-27. oktober – Jydecup 4. afdeling Vojens/GP Vojens
    • Cadett Junior: Oliver Hedegaard, Mads Emil Vejrup, Magnus Tofthøj